Kontakt

Optoton

ul. Sienkiewicza 4, 90-113 Łódź, Polska

info@4myeyes.eu

+48 42 630 66 25

Pn - Pt w  godz. 10.00 - 18.00

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Social Media

08 marca 2019

 

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY KLIENCI

W trosce o Wasze udane zakupy bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem naszego sklepu.

REGULAMIN


POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Sprzedającym jest firma: OPTOTON ul. Sienkiewicza 4, 90-113 Łódź, NIP: 774-101-19-92
- 4myEyes.eu jest własnością OPTOTON i jest sklepem internetowym gdzie bezpiecznie można kupić okulary z kolekcji 4mE.
- 4myEyes.eu dokłada starań, aby na każdym etapie zakup nie sprawiał problemów. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów lub pytań prosimy o kontakt:
E-mail: info@4myEyes.eu
Infolinia: 42-630-66-25

PRZEDMIOT TRANSAKCJI

2. Przedmiotem transakcji są towary wymienione i opisane na stronie internetowej sklepu 4myeyes.eu. Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowana oferta, była zawsze aktualna. Dla własnej informacji i pewności zakupu prosimy Państwa o kontakt telefoniczny ( tel.426306625 ) lub mailowy ( info@4myEyes.eu ) w sprawie dostępności towaru, który zamierzacie kupić. Sprzedający zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania Kupującego o dostępności towaru telefonicznie lub drogą mailową.

3. Wszystkie towary oferowane przez 4myEyes.eu są fabrycznie nowe i objęte 2-letnią gwarancją.

ZAMÓWIENIA

4. Kupujący może składać zamówienia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu wyłącznie za pośrednictwem witryny internetowej 4myeyes.eu

5. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych 4myeyes.eu są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

Promocyjne ceny oprawek obowiązują tylko przy jednoczesnym zamówieniu soczewek okularowych wykonanych na indywidualne zamówienie.

6. Na każdy sprzedany towar wystawiamy paragon lub na życzenie fakturę VAT.

7. Walutą w której przeprowadzane są transakcje jest *polski złoty – PLN.

8. Rabaty wynikające z posiadanych kodów rabatowych i kuponów rabatowych dotyczą tylko produktów nieprzecenionych.

9. Kupujący upoważnia OPTOTON do wystawienia faktury bez podpisu Kupującego.

10. Kupujący zobowiązany jest do podania swoich danych zgodnych ze stanem faktycznym.

11. Kupujący wyraża zgodę na umieszczenie danych osobowych w bazie danych sklepu internetowego Sprzedającego oraz ma prawo do wglądu w swoje dane, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia. Wyraża także zgodę na ich przetwarzanie w celach związanych z realizacją umowy sprzedaży.

12. W przypadku braku możliwości potwierdzenia zamówienia z winy Kupującego (np. błędny numer telefonu lub e-mail) w ciągu 48 godzin, zostanie ono anulowane. Zespół 4myEyes.eu będzie upoważniony do anulowania zamówienia w przypadku wpisania niepełnych lub nieprawdziwych danych, które mogą uniemożliwiać wykonanie umowy sprzedaży.

13. Termin ważności zamówienia przy płatności przelewem wynosi 7 dni od daty jego złożenia. Jeżeli Kupujący nie uiści należności wynikającej z zamówienia na wskazany numer konta w wyżej wymienionym terminie zamówienie zostaje anulowane, a Kupujący nie może żądać od 4myEyes.eu jego realizacji.

14. W przypadku zamawiania kompletnych okularów na indywidualne zamówienie (oprawa okularowa + soczewki) należy wprowadzić do formularza zamówienia wszystkie informacje niezbędne do wykonania okularów.

15. Klient składający zamówienie w sklepie internetowym 4myEyes.eu potwierdza, że przed złożeniem zamówienia dokonał badania wzroku u specjalisty i jest w posiadaniu stosownej recepty, a parametry soczewek okularowych wpisane w trakcie składania zamówienia są zgodne z tą receptą. W związku z powyższym, nie będzie wnosił wobec Sprzedawcy żadnych roszczeń związanych ze złym doborem mocy soczewek okularowych.


PŁATNOŚCI

16. Sklep 4myEyes.eu oferuje następujące możliwe formy płatności po potwierdzeniu przez Sprzedającego terminu dostępności zamówionego towaru:
• Przelewem - po potwierdzeniu przez Sprzedającego terminu dostępności zamówionego towaru, wysłany jest e-mail ze Zleceniem Usługi ( do potwierdzenia) i numerem rachunku bankowego do zapłaty całości ceny lub uzgodnionej zaliczki. Z chwilą zaksięgowania wpłaty na naszym rachunku bankowym, zamówienie jest przekazywane do realizacji.
• Gotówką lub kartą płatniczą - przy osobistym zamówieniu lub odbiorze towaru istnieje możliwość zapłaty gotówką lub kartą płatniczą pozostałej części ceny lub uzgodnionej zaliczki.

• Przy dokonaniu zakupu u współpracującego z nami Optyka, forma rozliczenia zakupu uzgodniona jest z tym sprzedawcą.

 

REALIZACJA ZAMÓWIENIA

17. Czas realizacji zamówienia zależy od rodzaju zamówionego produktu i jest każdorazowo, indywidualnie uzgadniany z Kupującym.

18. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości. tzn. po upływie najdłuższego z terminów podanych dla zamawianych produktów. W przypadku podzielenia zamówienia, poszczególne przesyłki, mogą zostać wysłane w różnym terminie o czym Klient informowany jest drogą mailową.

19. Czas realizacji zamówienia oznacza orientacyjny termin, w którym zamówienie powinno zostać wysłane do Klienta. Z uwagi na indywidualny charakter zamówienia okres oczekiwania na okulary może ulec wydłużeniu do 30 dni.

20. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż uzgodniony, kontaktujemy się z Kupującym, aby poinformować o opóźnieniu.

 

DOSTAWA I TRANSPORT

21. Cena za transport na terenie Polski uzależniona jest od rodzaju uzgodnionego sposobu dostawy. Dla typowych paczek o wadze do 1,00 kg koszt dostawy przez firmę kurierską wynosi 35zł.

22. Cena za transport za granicę uzależniona jest od rodzaju uzgodnionego sposobu dostawy. Dla typowych paczek o wadze do 1,00 kg koszt dostawy przez Pocztę Polską wynosi 50zł.


GWARANCJE I REKLAMACJE

23. Każdy zakupiony towar w sklepie 4myEyes.eu jest fabrycznie nowy i objęty 2-lenią gwarancją od momentu wystawienia paragonu fiskalnego lub faktury VAT.

24. Podstawą rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych do Sprzedawcy są obowiązujące przepisy prawa, a w szczególności przepisy Kodeksu Cywilnego, ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 z późn. zm.) i ustawy z dnia 2 lipca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów.

25. W przypadku, kiedy odebrany towar jest wadliwy lub usterka wystąpiła podczas eksploatacji należy zgłosić reklamację w ramach gwarancji bezpośrednio do 4myEyes.eu. W tym celu prosimy wypełnić formularz reklamacyjny i odesłać na adres email: info@4myEyes.eu. Dalsze kroki procedury reklamacji zostaną przesłane pocztą elektroniczną na adres email Kupującego lub przekazane drogą telefoniczną.

26. W przypadku braku dostępności reklamowanego produktu może on zostać wymieniony na model o takich samych bądź lepszych parametrach. O wymianie produktu na inny model Klient zostanie poinformowany przez sklep drogą elektroniczną lub telefoniczną.

27. 4myEyes.eu zobowiązuje się do wykonania okularów zgodnie z parametrami dostarczonymi przez klienta lub współpracującego Optyka poprzez formularz zamówienia

28. Sklep nie ponosi odpowiedzialności:
- za błędy związane z niewłaściwym lub błędnym doborem mocy bądź rodzaju szkieł dla Klienta przez osoby przeprowadzające badanie wzroku i wystawiające recepty okularowe,
- za błędne wprowadzenie parametrów soczewek okularowych lub szerokości rozstawu źrenic do formularza zamówienia przez klienta,
- za błędny wybór oprawy okularowej przez klienta.

29. Wadliwy towar musi być odpowiednio zapakowany, tak aby nie uległ dodatkowemu uszkodzeniu w czasie transportu, wraz ze wszystkimi elementami, które zostały dołączone przy jego zakupie. Za właściwe wysłanie towaru odpowiedzialny jest nadawca.

30. Gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową.

ZWROTY

31. Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000r. nr 22, poz. 271) Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni od daty otrzymania zamówionego towaru.

32. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w przypadku świadczeń o właściwościach indywidualnie – niestandardowo określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą.

33. W przypadku wykonania okularów korekcyjnych, filtracyjnych lub ochronnych na indywidualne zamówienie, zgodnie z informacjami podanymi przez Kupującego, zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów Art. 10 pkt 3 ppkt 4 - Sprzedawca nie ma obowiązku przyjęcia zwracanego towaru. Jednak w indywidualnie rozpatrywanych przypadkach możliwy jest częściowy zwrot kosztów poniesionych przez Kupującego.

34. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi, w związku z tym nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do 4myEyes.eu na koszt odbiorcy lub za pobraniem.

35. W przypadku decyzji o zwrocie zakupionego towaru, prosimy o kontakt telefoniczny na numery podane wyżej, lub kontakt mailowy na adres: info@4myEyes.eu - Kupujący otrzyma wyczerpujące informacje na temat przeprowadzenia tej procedury.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

37. Wszystkie towary, nazwy wizerunki i znaki handlowe publikowane na stronach internetowych sklepu 4myEyes.eu są objęte prawami autorskimi i podlegają ochronie prawnej.

38. Zawartość stron internetowych sklepu 4myEyes.eu nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 Kodeksu Cywilnego, należy ją traktować jedynie jako zaproszenie do zawarcia umowy.

39. Złożenie zamówienia przez Kupującego jest równoznaczne z jego zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę OPTOTON danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.1997 Nr 133 poz.883 wraz z późniejszymi zmianami).

40. Kolory opraw oraz odcienie barwienia soczewek okularowych wyświetlane na monitorze mają charakter orientacyjny i mogą nieznacznie różnić się od rzeczywistych kolorów.

41. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz inne obowiązujące przepisy prawa.

42. Złożenie zamówienia na okulary 4mE w sklepie internetowym 4myEyes.eu , lub u współpracującego Optyka, oznacza akceptację postanowień tego regulaminu.

REGULAMIN
  1. pl
  2. en